Rowerowa Stolica Polski: Ściągnij aplikację i rywalizuj o Puchar

Od 1 czerwca do 16 sierpnia uczniowie naszej Szkoły mogą jeździć nie tylko dla przyjemności, ale także pomagając swojemu miastu. Zamość dołączył do rywalizacji o miano „Rowerowej Stolicy Polski”. Rower to idealna alternatywa w miejskiej, często zakorkowanej codzienności i modny środek transportu. Pedałując nie zatruwamy powietrza, jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Aby wziąć udział w rywalizacji wystarczy rower i telefon komórkowy wyposażony w dostęp do Internetu, należy  pobrać  również odpowiednią aplikację śledzącą treningi. Można ją znaleźć na stronie rowerowastolicapolski.pl. Zaloguj się do systemu (można to zrobić także przez FB) wpisz miasto, dla którego zbierasz kilometry i zacznij jeździć. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Poza możliwością zdrowej rywalizacji, zarówno zbiorowej (dla danego miasta) jak i indywidualnej, dane zebrane przez aplikację będą służyły poszczególnym samorządom. Pokażą im przede wszystkim najczęściej używane przez rowerzystów trasy. Tego rodzaju wiedza może przełożyć się w przyszłości na poprawę infrastruktury rowerowej w tych miejscach, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Zachęcamy uczniów naszej Szkoły do wspólnej rowerowej zabawy.