Szkolna Poczta Życzliwości

21 listopada obchodzony jest „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień” – dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Jego celem jest przypominanie i uzmysłowienie ludziom o potędze wzajemnej życzliwości jako podstawie budowania owocnych relacji, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

Tego dnia warto uwierzyć, że każdy z nas posiada nieujawnione i niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. W związku z powyższym w naszej szkole będzie działać od 16 listopada Szkolna Poczta Życzliwości.

Zatrzymaj się koleżanko / kolego i napisz coś miłego.

   Od wtorku 16 listopada stanie w naszej szkole „pozytywna  skrzyneczka”,  do której będziecie mogli wrzucać:

  • Napisane życzliwe, miłe słowa na karteczkach, czy zrobionych laurkach,
  • Pozdrowienia w formie krótkich listów, wierszy, rysunków do koleżanek kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły.

    Na stronie szkoły zamieścimy te najpiękniejsze,  najbardziej zabawne, zaskakujące życzenia.

Koniecznie napiszcie, do kogo mają trafić Wasze pozdrowienia. Wszystkie pozdrowienia zostaną dostarczone do adresatów w Dniu Życzliwości (ze względu na próbne matury dla nas to będzie 25.11.2021r). W temacie wiadomości prosimy też o zamieszczenie swojego imienia, nazwiska i klasy.

   W tym dniu uczniowie kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa przygotują ciepłe przekąski, które będą dostępne przy pracowni hotelarskiej od godz. 10.30.

   Dzień 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi.