Sukces naszych uczniów w konkursie „Architekt innowacji 2022”

W dniu 23 maja 2022r w Sali Centrum Kształcenia Praktycznego odbyła się prezentacja prac zgłoszonych do konkursu „Architekt Innowacji”. Organizatorem przedsięwzięcia był Pan  Tomasz Zieliński Poseł  na Sejm RP. Współorganizatorem Konkursu było Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura  w Zamościu. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań związanych z wynalazkami i innowacjami.

Uczniowie naszej szkoły zgłosili dwie prace do konkursu:

  1. Grę planszową dla dowolnej liczby graczy polegającą na zdobywaniu funduszy i środków potrzebnych do zakupu kolejnych planet i podboju galaktyki.
  2. Projekt robota „Balancing Robot”, którego celem jest oprowadzanie turystów po zamojskiej starówce i tym samym promocja lokalnej turystyki.

Tytuł laureata i III miejsce otrzymały uczennice naszej szkoły  kształcące się w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej, które stworzyły grę planszową: Karolina Cimcioch ,Anna Dubaj, Patrycja Kostrubiec, Karolina Smoluch. Gra w całości została wykonana na maszynach i urządzeniach dostępnych w pracowniach szkolnych. Innowacyjność projektu polega na tym, że ma ona nieskończoną ilość zakończeń w związku z tym nigdy się nie znudzi.

13 czerwca w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu odbyła się gala podsumowująca konkurs dla tych uczniów, którzy nie zajęli miejsca na podium. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i innowacyjne, dlatego też uczestnicy konkursu  również zostali nagrodzeni.  Byli to uczniowie ze  szkół  z terenu  powiatu biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i miasta Zamość.

Uczniowie, którzy zostali laureatami konkursu, zostali zaproszeni na Uroczystą Galę, która odbyła się 20  czerwca w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, w trakcie której wręczone zostały nagrody i wyróżnienia w konkursie. Jej organizatorem był pan Tomasz Zieliński, Poseł na Sejm RP.

Celem konkursu było zmotywowanie młodych ludzi do kreatywnego myślenia. Przewodnią myślą konkursu były słowa Laureata Nagrody Nobla Alberta Einsteina:Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi” oraz: “Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie.” Właśnie te myśli odzwierciedlały charakter nagrodzonych prac. Każda z nich była inna i dotyczyła innej dziedziny.

 Naszym uczniom gratulujemy sukcesów !