Jesienne Harce w Ekonomiku – II edycja

Dnia 25 listopada 2022 r.  w naszej szkole odbyła się II edycja gry „Jesienne Harce w Ekonomiku”, organizowanej przez panie: Martę Halinowską i Katarzynę Szwec oraz Drużynę Wędrowniczą „Zorza”, działającą przy ZSP Nr 1.  Celem gry jest przybliżenie historii miasta, harcerstwa i naszej szkoły, kształtowanie postaw i promowanie wartości patriotycznych, zintegrowanie uczniów i propagowanie zasad zdrowej rywalizacji. W tym roku reprezentacje klas pierwszych musiały rozwiązać szereg łamigłówek, szyfrów i rebusów aby znaleźć odpowiedzi  do krzyżówki, w której zostało ukryte hasło główne tegorocznej edycji. Aby uczcić 80 rocznicę wysiedleń mieszkańców Zamojszczyzny wszystkie zadania nawiązywały do wydarzeń II wojny światowej,  pacyfikacji Zamojszczyzny i  powstania zamojskiego. W ten sposób młodzież, rozwiązując kolejne zagadki, poznawała trudną historię naszego regionu, uczyła się współpracy w grupie oraz zasad rywalizacji fair play.

Do zabawy przystąpiły drużyny z klas: 1a, 1c, 1d, 1e, 1g, 1h, 1p. Aby zwyciężyć należało prawidłowo rozwiązać wszystkie zadania, krzyżówkę i hasło główne, w jak najkrótszym czasie.  Najlepszy okazał się zespół z klasy 1c w składzie: Julia Wawrzonek, Julia Szczerbik, Martyna Popielec, Oliwia Pieprzowska. Drugie miejsce zajęła drużyna z klasy 1e w składzie: Aleksandra Smoluch, Arleta Chwiejczak, Agata Kniaź, Joanna Jasińska. Na trzecim miejscu uplasował się zespół z klasy 1h w składzie: Aleksandra Krzaczek, Piotr Sierkowski, Martyna Reszka, Bartosz Pikuziński. Wszystkie drużyny ukończyły grę i otrzymały słodkie upominki ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ekonomika.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gry „ Jesienne Harce w Ekonomiku” – II edycja. Dziękujemy harcerkom z Drużyny Wędrowniczej „Zorza” za pomoc w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Ekonomika za słodkie wsparcie.