konkurs zoo franciszka

Konkurs „W jednym ogrodzie stworzenia – zoo świętego Franciszka” rozstrzygnięty.

W dniu 28 kwietnia mieliśmy okazję poznać zwycięzców organizowanego przez ZSP nr 1 w Zamościu konkursu plastyczno-literackiego dotyczącego postaci św. Franciszka z Asyżu. Wydarzenie to wpisało się w część projektu realizowanego w naszej szkole, a dotyczącego postaci ww. świętego.

Celem konkursu było pogłębianie znajomości postaci św. Franciszka z Asyżu, rozwijanie wrażliwości artystycznej i literackiej młodzieży oraz zachęcanie do twórczej interpretacji utworu pt. Kwiatki św. Franciszka.

Komisja konkursowa w składzie:

  • p. Eliza Kycko
  • p. Barbara Ogórek
  • p. Ewa Ożga-Cyc

dokonała oceny prac, biorąc pod uwagę zgodność z tematem, trafność interpretacji cytatu, kreatywność oraz estetykę wykonania i oceniła je w dwu kategoriach.

1. Kategoria – praca graficzna

I miejsceMartyna Reszka 4h
II miejsce – Bartosz Pikuziński 4h
III miejsce – Julia Mroczkowska 3h

wyróżnienie – Małgorzata Kuźmińska 3e

 2. Kategoria – praca plastyczna

I miejsceWiktoria Jasina 3e
II miejsce (ex aequo) – Vanessa Antoszek 1ad, Emilia Jaworska 1ad                                                                                                           
III miejsce – Sylwia Brańska 1ad

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie oraz wysoki poziom artystyczny wykonanych prac.

Organizatorkami konkursu były p. Eliza Kycko oraz p. Barbara Ogórek.