Fotograf | Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 6

Języki obce

Język angielski

Przedmioty punktowane

J. polski
Matematyka
Informatyka

Kwalifikacje

K1. Rejestracja, obróbka i publikacja obrazu

Fotograf

Zawód fotografa zalicza się do zawodów wolnych, związanych z branżą artystyczną. Fotograf jest osobą, która zawodowo zajmuje się wykonywaniem wszelkiego rodzaju zdjęć, ich wywoływaniem oraz obróbką. Wykonuje zdjęcia do dokumentów (legitymacyjne, paszportowe, do dowodu osobistego, do prawa jazdy), zdjęcia okolicznościowe (śluby, chrzciny, komunie, fotografie szkolne), zdjęcia portretowe, reklamowe czy reportażowe.

Fotograf zatrudniony w studio fotograficznym obok robienia zdjęć, zajmuje się także ich wywoływaniem i tworzeniem odbitek z materiałów dostarczonych przez klientów, różnego rodzaju obróbką zdjęć (odświeżanie starych fotografii, retusz, zmiana kolorów, dodawanie lub usuwanie elementów) oraz dodatkowo sprzedażą materiałów związanych z branżą fotograficzną (filmy, karty pamięci, środki do konserwacji aparatów, albumu zdjęciowe).

Fotograf | Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 6
Fotograf | Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 6

Fotograf jest osobą, która zawodowo zajmuje się wykonywaniem wszelkiego rodzaju zdjęć, ich wywoływaniem oraz obróbką. Wykonuje zdjęcia do dokumentów (legitymacyjne, paszportowe, do dowodu osobistego, do prawa jazdy), zdjęcia okolicznościowe (śluby, chrzciny, komunie, fotografie szkolne), zdjęcia portretowe, reklamowe czy reportażowe. Fotograf za pomocą zdjęć utrwala obrazy przedstawiające twarze, przyrodę, postacie, budynki oraz wszelkie inne obiekty. W swej pracy wykorzystuje przede wszystkim aparat, ale także sprzęt ułatwiający pracę jak dodatkowe oświetlenie, statyw, odczynniki do wywoływania zdjęć itp. Zadania związane z wykonywaniem zawodu to znajomość:

  •  technik rejestracji obrazu
  • organizacji planu zdjęciowego
  • kopiowania i obróbki obrazu.

Zobacz galerię zdjęć