Światowy Dzień Życzliwości w Ekonomiku

21 listopada obchodzony jest „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień” – dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Jego celem jest przypominanie i uzmysłowienie ludziom o potędze wzajemnej życzliwości jako podstawie budowania owocnych relacji, wzbudzenie pozytywnych emocji. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

Tego dnia warto uwierzyć, że każdy z nas posiada nieujawnione i niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. W związku z powyższym w naszej szkole 21 listopada w bibliotece szkolnej można obejrzeć wystawę prac nt. „Życzliwość widziana oczami naszych uczniów” oraz będzie można spojrzeć z uwagą na  hasła i plakaty motywujące do serdecznych zachowań, a kolorowe „łapki” można pobierać, by wpisywać pozdrowienia dla rówieśników, przyjaciół, nauczycieli, pracowników szkoły.

Żółta „łapka życzliwości” towarzyszyć nam będzie  dziś cały dzień i mamy nadzieję  wzbogacić się o podpis kolejnej życzliwej osoby:)

Zapraszamy również do obejrzenia filmu, w którym przekonacie się, jak postrzegana jest życzliwość przez uczniów naszej szkoły.

Osoby, które były zaangażowane w nagrywanie filmu:

Klasa 2d:

Kamil Kamiński, Kinga Śrutwa

Klasa 4ft:

Daria Szoździńska, Klaudia Zwolak

Dzień 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi.

Zajrzyj do biblioteki i zabierz ze sobą życzliwy uśmiech!!!

Dzień życzliwości zorganizowały: Monika Wasilewska, Beata Starszuk-Szczuchniak, Barbara Ogórek, Aneta Sarecka -Nowak, Renata Banicka.

Życzymy Wszystkim  optymizmu, serdecznego spojrzenia na drugiego człowieka, uśmiechu i radości.