Trzech finalistów Olimpiady Logistyczno-Spedycyjnej w Ekonomiku

Logistycy z Ekonomika po raz kolejny w finale Olimpiady.

Ciężka praca uczniów z zamojskiego Ekonomikakształcących się w zawodach: technik logistyk i technik spedytor oraz ich nauczycieli znów przynosi efekty. Trzech reprezentantów naszej szkoły: Kacper Silezin z klasy 3ht, Mateusz Kopciowski z 4ft, uczący się w zawodzie technik logistyk, oraz Dominik Smolik z klasy 3dt,kształcący się w zawodzie technik spedytor, zostali finalistami IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Warto zaznaczyć, że Kacper Silezin już po raz kolejny jest finalistą olimpiady logistycznej. W ubiegłym roku razem z Wiktorią Bojar byli jedynymi finalistami olimpiad ze szkół zawodowych w naszym mieście. Kacper był finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej, a Wiktoria Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Kacper, Mateusz i Dominik walczyli o ten tytuł na początku marca w Rzeszowie. Na etapie regionalnym mieli do rozwiązania zarówno zadania teoretyczne, jak i praktyczne, z zakresu szeroko rozumianej logistyki i spedycji. Zadania były trudne i wymagające ogromnej wiedzy, ale dzięki wsparciu nauczycieli logistyki i spedycji z naszej szkoły: Anety Kuźmy, Piotra Czechońskiego, Krzysztofa Sieka i Zenona Ważnego, osiągnęli sukces i znaleźli się w gronie 72 najlepszych uczniów z całej Polski, uczących się w tych zawodach.

Uczniowie dzięki uzyskaniu tytułu finalisty olimpiady organizowanej pod patronatem MEN są zwolnieni z części pisemnej egzaminów zawodowych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

.