Hufcowe Andrzejki 2022

W dniach 26 i 27 listopada nasza Szkolna Drużyna Wędrownicza “Zorza”, pod opieką Pani Katarzyny Szwec, wzięła udział w Hufcowych Andrzejkach organizowanych przez Komendę Hufca ZHP Zamość, 57 ZDH “Orlęta” z SP nr 6 w Zamościu i SDW “Szakale”.

Andrzejki odbyły się w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu. 

O godzinie 18.00 uczestnicy zostali zakwaterowani w salach lekcyjnych. Następnie wzięliśmy udział w grze “Zemsta Szakali”. Gra polegała na znalezieniu w szkole ukrytych wskazówek niezbędnych do odszukania zaginionego członka Drużyny Szakali. Mimo, że nasza drużyna była nieliczna,  udało nam się wygrać! Po zakończonej grze o 19.30 zjedliśmy pizzę i mieliśmy chwilę na zasłużony odpoczynek. Między 20.30 a 21.00 nastąpiła prezentacja gromad i drużyn.

Każda drużyna miała za zadanie przygotować taniec lub piosenkę o tematyce indiańsko-kowbojskiej, a każdy uczestnik miał się przebrać za indianina bądź też kowboja. Nasza Drużyna “Zorza” postanowiła przebrać się za kowbojów i zatańczyć przygotowany na zbiórce układ choreograficzny do piosenki “Cotton Eye Joe” zespołu Rednex. Po prezentacjach odbyły się tańce integracyjne: kowbojka, belgijka i dingo. Kto nie potrafił zatańczyć danego tańca, to miał możliwość się go nauczyć, ponieważ przed każdym tańcem był krótki instruktarz. Sobota zakończyła się dyskoteką andrzejkową, podczas której można było dodatkowo skorzystać z Sali Wróżb. Na dyskotece bawiliśmy się do północy, potem szybka toaleta i sen. Cisza nocna trwała od 1.00 do 7.00. Niedziela rozpoczęła się od pobudki o 7 rano. Między 7.30 a 8.00 było śniadanie. Po śniadaniu odbył się apel końcowy i wręczenie dyplomów.  Do godziny 9.00 , w dobrych humorach, opuściliśmy miejsce andrzejek. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wspaniałego wydarzenia!