IMG 20240223 131028

Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją w Ekonomiku

23 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją, walki z chorobą, która zabiera co roku życie setek tysięcy osób w różnym wieku. Może ona dotknąć każdego z nas i dotyczy całego organizmu, podobnie jak nadciśnienie, cukrzyca czy inna choroba przewlekła może być diagnozowana i skutecznie leczona. Celem tego dnia jest upowszechnienie wiedzy na temat zaburzeń depresyjnych i przełamywanie stereotypów, aby zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą.

Działacze Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole także przygotowali plakaty informujące nie tylko o samej depresji, ale jak pomóc osobom w depresji oraz rozdawali naklejki swoim koleżankom, kolegom i pracownikom szkoły, wskazujące jak zwracać do osób chorych, aby być dla nich jak największym wsparciem. Uczniowie nakręcili krótki filmik, który można zobaczyć na profilu TikTok naszej szkoły.