Młodzi głosują 2024 – prawybory szkolne i wyniki konkursu

Dnia 28.05.2024 r. odbyły się w naszej szkole prawybory do Parlamentu Europejskiego, zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi głosują”.

Celem projektu jest edukacja obywatelska i kształcenie świadomości politycznej młodych ludzi, przy zachowaniu neutralności politycznej oraz wszelkich procedur demokratycznych.

Symulację szkolnych wyborów przeprowadzili uczniowie z klas 3e i 4c tj. Filip Łukasik-Bożek i Przemysław Deda – przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Diana Tracz, Kinga Bardyga, Wiktoria Wojczuk, Tomasz Krajewski, Paweł Strus i Patryk Kozik. Koordynatorkami akcji były panie: Marta Halinowska i Ewa Kowalewska – opiekunka Samorządu Uczniowskiego. Frekwencja w naszej szkole wyniosła 60%. Wyniki wyborów młodzieżowych zostaną opublikowane na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej po wyborach do Parlamentu Europejskiego tzn. po 9.06.2024 r.

Uzupełnieniem tegorocznej akcji „Młodzi głosują” był quiz wiedzy o Unii Europejskiej, dostępny na stronie szkoły. Zwyciężczynią quizu została Klaudia Jędra z klasy 4d, która udzieliła poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania w czasie 26,8 sek. Drugie miejsce zajęła Sandra Dereszewska z klasy 1b z wynikiem 27,4 sek., a trzecie Weronika Tabaka z klasy 4d z wynikiem 30,8 sek. Gratulujemy zwyciężczyniom i wszystkim uczestnikom konkursu, którzy wykazali się wiedzą i niezwykłym refleksem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze szkolnych prawyborów.